رونق تولید ملی در سایه جهاد اقتصادی امکان پذیر است

نشست خبری عرضه اولیه سهام شرکت خزر کاسپین در بازار فرابورس

12/1/2020 12:00:00 AM - 12/1/2020 12:00:00 AM
|
|

سهام اولین تولید کننده MDF ایران در بازار سرمایه عرضه می شود؛

چوب خزر کاسپین هفدهمین عرضه اولیه فرابورس در سال99

فرابورس ایران در یازدهمین روز از آذرماه 99میزبان مدیرعامل شرکت صنایع چوب خزر کاسپین بود تا در آستانه عرضه اولیه 17.5 درصد از سهام این شرکت محور فعالیت، تاریخچه تاسیس و عملکرد مالی چوب خزر کاسپین توضیحاتی به خبرنگاران و سهامداران ارائه کند.

 به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس، در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین عطا تفضلی با اشاره به اینکه این شرکت تولیدی، زیرمجموعه شرکت تامین اجتماعی (شستا) محسوب می‌شود، گفت: در دو مجموعه خود در شهرستان‌های آمل و بابلسر فعالیت‌های تولیدی خود را در دو حوزه صنعت چوب و ورق‌های فوم برد انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه سهامدار عمده چوب خزر کاسپین شرکت گروه صنعت سلولوزی تامین گستر نوین از زیرمجموعه‌های شستا است، ادامه داد: شرکت در سال 87 از سهامی خاص به عام تغییر وضعیت داد و در سال 98 در راستای سیاست‌های شستا با شرکت فیبر بابلسر ادغام شد.

به گفته تفضلی در سال 83 اولین واحد تولید MDF در کشور در این مجموعه راه‌اندازی شد و شرکت طی 5 مرحله افزایش سرمایه در حال حاضر دارای سرمایه 200 میلیارد ریالی است.

مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین درباره محصولات تولیدی این مجموعه نیز گفت: تولید MDF خام، MDF روکش‌شده، کفپوش لمینت و ورق‌های فوم برد  انواع محصولات تولیدی این کارخانه به شمار می‌روند.

مدیرعامل چوب خزر کاسپین با اشاره اینکه این شرکت با تمام ظرفیت در حال تولید است، افزود: در سال حدود 55 تا 56 هزار مترمکعب تولید MDF داریم و سال گذشته توانستیم به تولید 58 هزار مترمکعب نیز دست پیدا کنیم.

وی همچنین عملکرد مالی شرکت را بر پایه اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریورماه 99 قابل قبول و رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: در 6 ماه حاشیه سود شرکت حدود 17 درصد بوده است که در ادامه بر پایه برنامه‌هایی که برای شرکت داریم امیدواریم شرایط بهتری را شاهد باشیم. همچنین از لحاظ سوددهی و تولید توانسته‌ایم بودجه پیش‌بینی‌شده را به خوبی پوشش دهیم.

شایان ذکر است امروز 11 آذرماه ثبت سفارش 30 میلیون سهم شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در نماد «چخزر» در بازار دوم فرابورس از ساعت 13:00 تا 17:00 انجام می‌شود. دامنه قیمت در این عرضه از مبلغ 24 هزار ریال تا 25 هزار ریال است و معاملات ثانویه این نماد نیز پس از تخصیص این میزان سهم به خریداران -که در معاملات فردا رقم می‌خورد- از شنبه 15 آذرماه آغاز می‌شود. همچنین شنبه هفته آتی تعداد 5 میلیون سهم این شرکت نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص می‌یابد.